EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

DEBATA „JAKI OBRAZ BOGA ODSŁONIŁ SOBÓR?” – 27 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 18.00

21 października 2022

DEBATA „JAKI OBRAZ BOGA ODSŁONIŁ SOBÓR?” – 27 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 18.00

21 października 2022

Czy reforma liturgii została przeprowadzona zgodnie z założeniami Vaticanum II? Skąd dzisiaj biorą się nadużycia w jej sprawowaniu? I czy możliwy jest consensus między zwolennikami nowej i starej liturgii? O tym dyskutować będą uczestnicy kolejnej soborowej debaty w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, która odbędzie się w najbliższy czwartek 27 października o godz. 18.00.

Zaproszenie do udziału w debacie Jaki obraz Boga odsłonił Sobór? przyjęli:

  • dr Paweł Milcarek („Christianitas”)
  • o. prof. Jan P. Strumiłowski OCist. (Wyższe Seminarium Duchowne w Katowicach)
  • x. prof. Robert Woźniak (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)

Dyskusję poprowadzi x. Tomasz Jaklewicz („Gość Niedzielny”).

Debata odbędzie się w czwartek 27 października o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Przed debatą od godz. 16.00 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji głównej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Debata będzie także transmitowana na muzealnym kanale YouTube:

Serdecznie zapraszamy!

* * *

Cykl debat Radość i nadzieja stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji Vaticanum II, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwioobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym.

Debatom towarzyszy wystawa plenerowa Radość i nadzieja, przygotowana przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, którą do 8 grudnia br. można oglądać na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Autorem niezwykłego projektu graficznego jest młoda artystka Julia Tecmer. Patronat honorowy nad wystawą objął abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Patronat medialny:

Katolicka Agencja Informacyjna uruchomiła internetową zbiórkę. Potrzebuje 49 tys. zł miesięcznieDo Rzeczy – Wikipedia, wolna encyklopediaWażne zmiany w Radiu Warszawa: nowe logo i nowy Poranek

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

MCK pozyskało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Mieroszowskie Centrum Kultury