EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

CO W URSYNOWSKIEJ TRAWIE PISZCZY? SPACER Z CYKLU „ODETCHNĄĆ PIĘKNEM”, NIEDZIELA 25.06, GODZ. 17

21 czerwca 2023

błękit nieba, zieleń trawy i drzew, w oddali domostwa
Spacer "Co w ursynowskiej trawie piszczy?"

CO W URSYNOWSKIEJ TRAWIE PISZCZY? SPACER Z CYKLU „ODETCHNĄĆ PIĘKNEM”, NIEDZIELA 25.06, GODZ. 17

21 czerwca 2023

Za prymasem Stefanem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem! Na przykład wybierzmy się na spacer…

Wspólny spacer po ursynowskich terenach zielonych pozwoli na zwrócenia uwagi na przyrodę naszej najbliższej okolicy. Uczestnicy będą mogli poznać wiele ciekawych informacji na temat roślin i ekosystemu, w którym wszyscy funkcjonujemy.

Na spacer zapraszamy całe rodziny, z dziećmi, mile widziani są również czworonożni przyjaciele! Startujemy w niedzielę 25 czerwca o g. 17 przy Bażantarni, pod kościołem pw. bł. Władysława z Gielniowa.

Wstęp wolny (acz obowiązują zapisy).

* * *

Uśmiechnięty mężczyzna w białym, słomkowym kapeluszu i białym płaszczu. Mężczyzna opiera się o drzewo i patrzy w dal. Zdjęcie czarno-białe. W lewym dolnym rogu różowy napis: Odetchnąć pięknem. W prawym górnym rogu logo Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Odetchnąć pięknem to cykl spotkań i spacerów po wilanowskich błoniach oraz ursynowskich parkach. Zapraszamy na wystawę czasową, warsztaty edukacyjno-rekreacyjne inspirowane ekologią integralną oraz grę terenową (geocaching). Pozwólmy sobie na wspólną chwilę wytchnienia i zmieniajmy świat – po sąsiedzku!