EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

MT 5,14 W XIII BIEGU PAPIESKIM

6 października 2020

MT 5,14 W XIII BIEGU PAPIESKIM

6 października 2020

W sobotę 10 października w warszawskim Parku Moczydło odbędzie się XIII Bieg Papieski. Patronem imprezy jest Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

 

Bieg Papieski jest okazją do upamiętnienia św. Jana Pawła II. W tym roku wydarzenie zbiega się z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, a ze względu na okres pandemii przyjmie inną formułę. Aby zapewnić udział wszystkim chętnym biegaczkom i biegaczom, organizatorzy zadbają o stosowne bezpieczeństwo sanitarne.

Trasa biegu o długości około 1920 metrów z wyznaczonymi startem i metą będzie przygotowana 10 października 2020 roku od godziny 10 do 15 w warszawskim Parku Moczydło. Aby wystartować, będzie trzeba zarejestrować się w biurze zawodów i po zmierzeniu temperatury wyruszyć na trasę. Można ją pokonać biegnąc lub maszerując (np. z kijkami do nordic walking). Pomiar czasu ani klasyfikacja nie będą prowadzone, więc każdy może przebyć dystans swoim tempem, nawet wielokrotnie.

Na trasie umieszczone będą 3 stacje nawiązujące do postaci Jana Pawła II: Wadowice, Kraków, Rzym. Dzięki x. Zbigniewowi Godlewskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, oraz Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdą się tam zdjęcia i pamiątki związane z patronem biegu: „Cieszymy się, że Mt 5,14 mogło włączyć się do Biegu Papieskiego w szczególnym roku – 100. rocznicy urodzin naszego patrona. Oprócz plansz z krótkimi historiami z życia Jana Pawła II na trasie znajdzie się też nie lada atrakcja – replika warszawy M-20, czyli historycznego auta, którego właścicielem od 1958 roku był bp Karol Wojtyła” – na Bieg zaprasza Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum.

Uczestnicy, którzy ukończą trasę z potwierdzoną obecnością na wszystkich stacjach, otrzymają dyplom, a pierwsze 100 osób – pamiątkowe medale.