EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

BIEG DLA PAPIEŻA

18 października 2021

XIV Bieg Papieski, fot. Urząd Dzielnicy Wola

BIEG DLA PAPIEŻA

18 października 2021

Za nami XIV Bieg Papieski w Parku Moczydło z udziałem Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W zawodach wystartowało 330 uczestników w kilku grupach wiekowych, którzy biegli na różnych dystansach. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem papieża Polaka oraz logotypami współorganizatorów imprezy: Mt 5,14, Urzędu Dzielnicy Wola oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pomysłodawcą Biegu Papieskiego jest x. kanonik Zbigniew Godlewski – proboszcz parafii i kustosz sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, który zorganizował pierwsze zawody o puchar proboszcza jeszcze w 2008 r.

W kolejnych latach zwiększyła się liczba uczestników imprezy i atrakcji oferowanych przez jej współorganizatorów. Mt 5,14 uczestniczyło w niej po raz kolejny, przygotowując efektowną wystawę Papież atleta do sportowców, poświęconą związkom Jana Pawła II i sportu, a także prezentując słynną muzealną „Warszawę Wojtyły” – replikę auta, którym poruszał się bp Karol Wojtyła. Nad wszystkim czuwali muzealni wolontariusze, którzy zachęcali gości do oglądania wystawy, wręczali foldery i zakładki oraz pomagali w dekoracji zwycięzców na podium.

Relację z imprezy znalazła się m.in. w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim TVP3 Warszawa. Wystawę Papież atleta do sportowców można oglądać do końca października br. w sanktuarium św. Józefa przy ul. Deotymy.

Edgar Sukiennik, Mt 5,14

fot. Urząd Dzielnicy Wola