EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

1, 2, 3, warszawiakiem jesteś Ty! Edycja 2020

25 czerwca 2020

1, 2, 3, warszawiakiem jesteś Ty! Edycja 2020

25 czerwca 2020

W tym roku po raz 10. zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Przez okres wakacji od 30 czerwca do 6 września można wziąć udział we wspaniałej, międzymuzealnej grze. Jak co roku będziemy rozwiązywać zagadki, szukać odpowiedzi, słowem zamienimy się w detektywa – odkrywcę warszawskich skarbów. Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, dowiecie się , jakie wspaniałe skarby można znaleźć uczestnicząc w naszej grze. Podpowiemy także, gdzie ich szukać najlepiej.

Wystarczy wejść na stronę:

www.razdwatrzywarszawiak.pl

odwiedzić przynajmniej 8 placówek biorących udział w grze, rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i … odebrać wspaniale nagrody. Wakacje w Warszawie nie muszą być smutne, mamy na to fantastyczny sposób, zapraszamy!

Na wspólną zabawę zaprasza Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz współorganizatorzy:

Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Historią, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny,  Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego,  Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Muzeum Sportu & Turystyki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Muzeum Ziemi, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich oraz Zamek Królewski w Warszawie.